Aktuality

Zde se objevují aktuální příspěvky - upoutávky na akce, upozornění na termíny a vše další.

Albertovské stráně 2016 - tradiční brigáda ve úterý 19. dubna

přidáno: 7. 4. 2016 8:16, autor: Jan Kříž

Na albertovských stráních opět proběhne celodenní brigáda v úterý 19. dubna 2016. Je možné se zapojit kdykoli během dne - budou připraveny nástroje, stačí jen dorazit, klidně jen na půl hodiny.

Po brigádě bude večer následovat posezení v jednom z nedalekých pohostinství (bude upřesněno, ale pravděpodobně v kuželkárně). Účastníci brigády budou zvaní na pivo nebo na limonádu.

V případě dotazů se obracejte na:

Jan Kříž
jan.kriz@natur.cuni.cz
728831726

Albertovské stráně 2015 - tradiční brigáda ve čtvrtek 16. dubna

přidáno: 23. 3. 2015 2:34, autor: Jan Kříž   [ aktualizováno 31. 3. 2015 2:36 ]

Na albertovských stráních opět proběhne celodenní brigáda ve čtvrtek 16. dubna 2015. Je možné se zapojit kdykoli během dne - budou připraveny nástroje, stačí jen dorazit, klidně jen na půl hodiny.

Po brigádě bude večer následovat posezení v jednom z nedalekých pohostinství (bude upřesněno). Účastníci brigády budou zvaní na pivo nebo na limonádu.

Poznámka - původně plánovaný termín 2. dubna byl posunut na 16 dubna z důvodu nepříznivé předpovědi počasí.

V případě dotazů se obracejte na:

Jan Kříž
jan.kriz@natur.cuni.cz
728831726

Termín albertovských strání (brigáda a večerní posezení) je znám

přidáno: 17. 2. 2014 6:59, autor: Jan Kříž

V roce 2014 je plánována tradiční jarní brigáda s navazujícím posezením na středu 9. dubna. 

Termín byl stanoven po domluvě  s lidmi zainteresovanými na projektu strání, zástupci studentské obce 1. LF a MFF a samozřejmě s vedením PřF. Podrobnosti budou včas zveřejněny - již dnes si však můžete udělat poznámku do diáře. Případně si připojit kalendář Studentské unie přírodověda do vašeho Google kalendáře (viz titulní strana tohoto webu).

Pozvánka na sněm SUP

přidáno: 21. 9. 2013 3:21, autor: Zita Bukovská   [ aktualizováno 22. 9. 2013 2:26 ]

Na samém začátku zimního semestru 2013/2014 se dne 1.10.2013 od 17 hod. uskuteční sněm Studentské unie Přírodověda o.s. Na sněm jsou zváni šichni členové SUP. Sněm se bude konat v budově Albertov 6, místnost bude upřesněna během příštího týdne.  Na programu bude především plán aktivit a akcí na příští rok. 

Albertov slackline festival hledá dobrovolníky

přidáno: 19. 7. 2013 3:21, autor: Zita Bukovská

Naši kolegové z fakulty pořádají 19.9.2013 Albertov slackline festival - projekt, který vyhrál soutěž Moje šance Studentské unie UK. Organizátoři hledají dobrovolníky na pomoc s přípravou a personálním zajištěním akce. Neváhejte se jim ozvat!

"Ahoj aktivní studenti UK! 

Sháníme dobrovolníky na pomoc s organizací Albertov slackline festivalu (předběžný program v příloze). Akce se bude konat dne 19.září 2013 na Albertově. Jedná se o akci pořádanou studenty pro další studenty z celé univerzity, ale i veřejnost. Sháníme dobrovolníky jak z řad zdravotníků, tak i z řad nadšených provazochodců. Pro návštěvníky festivalu bude připraveno několik lajn, kde budou mít jedinečnou možnost si slackline bezplatně vyzkoušet. Bylo by celkem milé, kdyby u každé lajny byly nějaké dobré duše. Dobrovolníci u lajn budou fungovat jako dozorci bezpečnosti a rádci v nesnázích (bylo by žádoucí mít malinkou zkušenost se slacklinou, kdo nemá a přesto by se chtěl zúčastnit zorganizujeme trénink ;)). Dále pak na takovéto téměř sportovní akci bude potřeba zdravotnický tým (očekáváme hlavně distorze hlezenního kloubu). Co za to? Provedete dobrý skutek a odměnou vám bude krásné tričko, občerstvení a hezky strávené odpoledne.

Prezentaci studentských spolků se nebráníme.

Mezi hlavní partnery akce a organizátory zatím patří: SUUK, Red bull, Slackshop.cz a Přírodovědci.cz. Akce se bude konat pod záštitou děkana PřF UK a SUUK!

Takže slacku zdar! Nikol
dotazy a přihlášky (s velikostí trička) posílejte mně (nejpozději do 22.7.) na: novotna@natur.cuni.cz"

Orchestr BERG: zvýhodněné vstupné na koncert 17.6.

přidáno: 6. 6. 2013 2:12, autor: Zita Bukovská

Dostali jsme nabídku na zvýhodněné vstupné na vystoupení orchestru BERG, které se koná 17.6.2013. Pokud byste měli zájem, rezervujte si vstupenky na emailu katerina@berg.cz nebo telefonu 731 151 536. Vstupné pro studenty je 100 Kč. Rezervované vstupenky si lze vyzvednout v den konání na místě nejpozději do 19:30.

SUP ukončil akademický rok 2012/2013

přidáno: 4. 6. 2013 23:22, autor: Zita Bukovská

S koncem května skončily aktivity SUP pro tento akademický rok. Děkujeme všem, kteří se na nich podíleli, ať již z pozice organizátorů nebo účastníků. Díky všem členům SUP za propagaci a přípravu aktivit, stejně jako vedení fakulty za podporu. 
Na další Deskovečery, Světoběžníky, Kinomoly a další akce se můžete těšit v novém akademickém roce od začátku října. Všechny akce včas najdete v kalendáři zde na webových stránkách SUP a na FB stránce Studentská unie Přírodověda. Pokud máte chuť se k aktivitám SUP přidat, neváhejte se nám ozvat kdykoli. Právě chystáme podzimní akce a občas se hodí každá ruka. 
Úspěšné zkouškové a krásné léto! 

Albertovské stráně - středa 15. května 2013

přidáno: 2. 5. 2013 6:21, autor: Jan Kříž

Tradiční setkání přátel albertovských strání na jarní brigádě se uskuteční ve středu 15. května od 9 do 18 hodin. Letos budeme kosit, bojovat s invazními rostlinami, uklízet veškerý nepořádek na stráních a upravovat místní cestičky.

Cílem je udělat prostor vlastněný Univerzitou Karlovou (ve správě Přírodovědecké fakulty) příjemný jak lidem, tak přírodě - vše pod metodickým vedením doc. Jana Frouze z Ústavu životního prostředí. 

Akce je otevřena nejenom studentům a pracovníkům Univerzity Karlovy, ale všem přátelům Albertovských strání z řad ostatních institucí i široké veřejnosti. Na místě budou připraveny potřebné pracovní nástroje a práce bude organizována. Stačí se objevit kdykoli během dne, třeba jen na půl hodiny mezi přednáškami.

Pro účastníky bude opět připraveno večerní posezení v blízké kuželkárně, s možností potkat se i s vedením Přírodovědecké faklty. Každý účastník brigády získá poukázku na jeden nápoj (pivo/limo) zdarma.

Předchozích ročnících si můžete více přečíst na webu Studentské Unie Přírodověda.

Kontaktní osoba:
Jan Kříž
mobil: 728 831 726

V blízké zahradě psychiatrické léčebny se ve stejný den odpoledne uskuteční Piknik pořádaný Spolkem mediků českých - ideální příležitost si ze strání odskočit na něco dobrého na posilnění.

Albertovské stráně 2013

Výsledky albertovských schodů

přidáno: 1. 5. 2013 23:22, autor: Zita Bukovská

Fotodokumentace a kompletní výsledky z vydařeného výběhu albertovských schodů najdete zde: Albertovské schody aneb pálení kalorií . Díky všem zúčastněným i organizátorům za přípravu akce! Těšíme se na další výběh ;)

Přírodověda zvolila kandidáta na krále Majálesu!

přidáno: 10. 4. 2013 10:38, autor: Zita Bukovská

V hlasování o kandidáta na krále/královnu Přírodovědy byli do ukončení 10.4. podpořeni následující kandidáti**:


Vojtěch Kačírek (69 hlasů)

Petr Táborský (28)

Kuba Kryl (21)

Lucie Diblíková (11)

Martin Mikeš (5)

Dominik Velický (1)

1-10 of 21