Deskovečer‎ > ‎Seznam her‎ > ‎Vždy k zapůjčení‎ > ‎

Střelené kachny

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
 Zapůjčeno od:
Jakub Režňák
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook, Google+

Obrázky (10)     Recenze (1)      Ke stažení (1)      Diskuse (1)

Popis hry

Tak na tomhle rybníčku rozhodně není bezpečno. Střelené kachny mírumilovně plují po hladině a netuší, že na ně čeká parta střelených myslivců. V rychlé a střelené hře provádějí kachny spoustu střelených manévrů proto, aby nebyly střeleny. Zachraňte svoje kachny a zařiďte, aby žádná ze soupeřových kachen nepřežila. Poslední kachna ve hře vítězí.

Kachny si pěkně v řadě za sebou plují po rybníce a před vámi jakožto jedním ze střelců schovaných v rákosí stojí jediný úkol: zastřelit cizí kachny dřív, než někdo zastřelí ty vaše.

Každý hráč má ve hře celkem 5 kachen stejné barvy. Do balíčku zamícháte všechny kachny a navíc 5 karet prázdné vodní hladiny a vyložíte z něj řadu šesti karet představující rybník.

V ruce mají všichni po třech akčních kartách a po řadě se střídají v jejich vykládání. Jakmile je karta vyložena, provede se její efekt a hraje další hráč v pořadí dle směru hodinových ručiček. Efekty karet se v zásadě dají rozdělit do tří skupin:

  1. karty typu "zaměřit" - Po jejich vyložení můžete umístit jednu až dvě karty zaměřovače nad některou z kachen nebo některým zaměřovačem pohnout a zaměřit tak kachnu jinou.
  2. karty typu "vystřelit" - Dovolují zastřelit některou z již zaměřených kachen.
  3. karty typu "pohnout kachnou" - Prostě udělají na rybníce zmatek. Kachny přeplouvají na jiná místa a schovávají se samy za sebe. Karty vám tak dovolují uhnout s vaší zaměřenou kachnou z mušky střelce.

Takže úkol je jasný: zaměřit, vystřelit a pokud možno se trefit do cizí kachny. Kdo zůstane jako poslední hráč s kachnami na rybníce, vyhrává.

Autor: aluka


Zdroje:

Veškerý text jsem "ukradl" (Copy->Paste) z http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/strelene-kachny-359/
Comments