Deskovečer‎ > ‎Seznam her‎ > ‎Vždy k zapůjčení‎ > ‎

Dobble

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 5 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Zapůjčeno od:
SUP
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Obrázky (11)     Recenze (1)     Ke stažení (4)     Diskuse (3)

Popis hry

Tam sakra není žádný společný symbol, to nemůže být možný. Já tam fakt nic nevidím!!!

Popis a průběh hry

Velice rychlá postřehová hra, kde je cílem najít společný symbol na kartách a zbavit všech svých karet, nebo jich co nejvíc posbírat. Záleží na variantě, jakou chceme hrát. Hra obsahuje variant pět:

  • Jedna karta se dá do středu stolu. Zbytek karet se rozdá mezi hráče Hráči hledají stejný symbol mezi svoji a středovou kartou. Kdo se první zbavil svých karet vyhrál.
  • Každému hráči se dá jedna karta. Do středu stolu se dá zbytek balíčku. Hráči hledají stejný  symbol mezi svoji a středovou kartou. Když nalezne, tuto kartu si vezme. Po dobrání balíčku si každý hráč spočíta své karty a kdo má nejvíc vyhrál.

  • Každý hráč natáhne ruku a dostane jednu kartu. Poté svou kartou otočí a musí najít symbol mezi svoji a protihráčovou kartou. Když nalezne, dá mu svoji kartu do ruky. Kolo končí když všechny karty zůstanou v ruce jednomu hráči. Poté se rozdají karty znovu a začíná další kolo. Hráč s nejvetším počtem karet prohrává.

  • Do středu stolu se dá jedna karta a každému hráči je jedna karta rozdána. Hráči musí najít symbol mezi středovou kartou a kartou protihráče či jeho. Poté co nalezne, tuto kartu si ponechá, ale středovou nachá na místě. Poté co jsou všechny karty sebrány, středová se umístí dospod balíčku a rozdává se nové kolo.Když se dobere balíček, hra končí. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.

  • Každý hráč dostane jednu kartu. Zbytek balíčku se dá do středu stolu. Hráči hledají stejný symbol mezi středovou a protihráčovou kartou. Když nalezne, dá středovou kartu na protihráčovu. Hra končí dobráním balíčku a hráč s nejméně kartami vyhrává.


Každá z těchto her má jiné bodové ohodnocení a vítězem je hráč, který má bodů nejvíce.

Autor: Lapcis

Zdroje:

Veškerý text jsem "ukradl" (Copy->Paste) z http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/dobble-1826/
Comments