Deskovečer‎ > ‎Seznam her‎ > ‎Vždy k zapůjčení‎ > ‎Bang!‎ > ‎

Bang! - Divoký západ

Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: v balení hry
 Zapůjčeno od:
Jakub Režňák
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook, Google+

Obrázky (8)     Recenze (1)     Ke stažení (0)     Diskuse (2)

Popis hry

Žádný zákon divokého západu je nezastaví! Jsou silní, hrozní, chamtiví a také šílení!

Bang! Wild West Show je další malé rozšíření populární karetní hry Bang!. Obsahuje 18 karet, z nichž 8 jsou nové postavy a zbylých 10 tvoří balíček podobný High Noon (rozšíření, které česky vyšlo jako součást Bang! Město Duchů) a Fistful of Cards (balíček 15ti karet obsažených v rozšíření Fistful). Tento nový však podléhá jiným pravidlům:

  • Jakmile zahraje kdokoli z hráčů kartu Dostavník nebo Wells Fargo, vezme vrchní kartu z nového balíčku, přečte efekt karty a ten platí až do dalšího zahrání karty Dostavník nebo Wells Fargo.
  • Jestli vám doteď hra Bang! nepřišla jako party game, tak tedy vězte, že po tomto rozšíření rychle změníte názor. Balíček efektů je složen z karet, o kterých říká sám tvůrce hry, že jsou opravdu bláznivé. Mezi standardními efekty typu omezení nebo příkazů se nachází i taková, že hráči nesmí mluvit (pouze gestikulovat a huhlat), jinak ztrácí život nebo to, že si hráči mezi sebou mohou vyměnit místo. Stěžejní efekt má karta Wild West Show, podle které hra nese název. Jelikož se karta umisťuje vždy naspod balíčku (stejně jako u High Noon a Fistful of Cards), působí po zahrání až do konce hry a každý hráč má od té chvíle stejný cíl: zůstat ve hře jako poslední.
  • 8 nových postav přináší do hry další možnosti a nové herní styly. Hráč teď může mít například 9 životů, ale nesmí hrát kartu Vedle. Na začátku kola si může náhodně vybrat 2 nové postavy a mít obě jejich schopnosti. Či zahodit z ruky kartu Bang! během svého kola, aby zopakoval efekt jakékoli hnědé karty, kterou právě zahrál.

Autor: Havelock


Zdroje:

Veškerý text jsem "ukradl" (Copy->Paste) z http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/bang-divoky-zapad-1529/
Comments