Deskovečer‎ > ‎Seznam her‎ > ‎Na vyžádání‎ > ‎

Temné znamení

Počet hráčů:1 - 8
Doporučený věk:od 12 let
Herní doba:120 min
Herní svět:Horror
Herní kategorie:karetní hra, kooperativní
Čeština:v balení
 Zapůjčeno od:
Jakub Režňák
Rok vydání:2011
Sdílej:  Facebook, Google+

Obrázky (53)     Recenze (1)     Ke stažení (15)     Diskuse (19)

Popis hry

.. okna výstavní síně byly pootevřené, ve vzduchu visely chomáče studené mlhy. Poodešli jsme oknu, spatřili na dřevěných parapetech zvláštní rýhy a škrábance, ale neuměl jsem si představit zvíře, které je mohlo udělat. V tom jsme na krku pocítili slabounký závan vzduchu, jako by se něco sneslo ze vzduchu na zem ...

V kooperativní hře Elder Sign, inspirované hororovými povídkami H. P. Lovecrafta, se ujmete rolí vyšetřovatelů, který se všemožně snaží zabránit prastarému zlu vstoupit do dimenze našeho světa. Temné místnosti opuštěného muzea a obludné nestvůry vystupující z mlhy připravují cestu prastarému zlu. Kromě rozumu a znalostí, bude třeba nejednou přitvrdit a při pátrání po znameních starších použít pistole či dynamit. Pokud vás o život nepřipraví útok hrůzostrašné potvory, zaručeně vás dostane šílenství stupňující se s odbitím půlnoci. Tehdy se totiž probouzejí!

Příprava hry

Každý z hráčů (1-8, hru je možné hrát i jako solitér) si vybere vyšetřovatele (každý vyšetřovatel má dané počáteční předměty (malé karty) a hodnotu zdraví a příčetnosti (žetony). Na stůl se rozloží lícem nahoru 6 karet dobrodružství, které představují místnosti a události v muzeu a referenční karta vstupu do muzea. Vedle nich se lícem dolů umístí ostatní žetony (nestvůr, zkázy, stop, znamení starších, života a příčetnosti) a jednotlivé balíčky velkých (dobrodružství a dobrodružství jiných světů) a malých karet (běžné a unikátní předměty, kouzla, spojenci a karty mýtů oznamující události v muzeu). Nakonec hráči vylosují Prastarého, jehož probuzení se budou snažit všemožně zabránit.

Průběh hry

Hra probíhá v kolech. Každý hráč odehraje během svého tahu 3 fáze:

  • pohyb - vyšetřovatel vstoupí do muzea nebo zůstane čekat při vstupu do muzea,
  • vyřešení dobrodružství / čekání při vstupu do muzea - vyšetřovatel se pomocí kostek pokusí vyřešit jednotlivé úkoly dobrodružství a zlikvidovat nestvůry nebo zvolí jednu ze 3 akcí mimo muzea, kdy se může léčit nebo kupovat potřebné vybavení,
  • posun ručičky - vyšetřovatel posune hodinovou ručičku o 3 hodiny dopředu, pokud tak odbude půlnoc, vyhodnotí i novou kartu mýtů.

Vyšetřovatelé budou během řešení úloh dobrodružství potřebovat pomoc spojenců, kouzel, zbraní a vzácných svazků. V opuštěném muzeu na ně čekají nebezpečné úkoly, které je nejednou zavedou do jiných světů. Postupně budou sbírat znamení starších v naději, že se jim včas podaří zatlačit Prastarého mimo náš svět. Pokud v tom selžou a prastaré zlo se probudí, čeká jejich poslední urputný boj s malou nadějí na vítězství. Hráči, jejichž vyšetřovatelé podlehli zraněním nebo se jich zmocnilo šílenství, se do hry dostanou opět v roli nového vyšetřovatele.

Konec hry a určení vítězné strany

Hra končí vítězstvím vyšetřovatelů, pokud se jim podaří nasbírat určitý počet znamení starších a zatlačit tak Prastarého do dimenze mimo našeho světa nebo se jim ho, po jeho procitnutí, podaří zdolat ve finálním souboji. Pokud Prastarý útoky zlikviduje všechny vyšetřovatele, hra končí jejich prohrou a svět pohltí zlo.

Hra obsahuje

  • pravidla,
  • hodiny,
  • 8 speciálních kostek,
  • referenční karta vstupu do muzea,
  • 144 žetonů života, příčetnosti, zkázy, stop a nestvůr,
  • 76 malých karet předmětů, kouzel, spojence a mýtů,
  • 80 velkých karet vyšetřovatelů, dobrodružství a Prastarých

Autor: acedrac


Zdroje:

Veškerý text jsem "ukradl" (Copy->Paste) z http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/temne-znameni-2162/

Podřízené stránky (1): Elder Sign: Unseen Forces
Comments