Deskovečer‎ > ‎Seznam her‎ > ‎Na vyžádání‎ > ‎

Zeměplocha: Čarodějky

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
 Zapůjčeno od:
Jakub Režňák
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook, Google+

Obrázky (9)     Recenze (0)     Ke stažení (1)     Diskuse (2)

Popis hry

V další deskové hře ze Zeměplochy se ujímáte role mladých čarodějek a snažíte se co nejrychleji vyřešit co nejvíce problémů. Problémy jsou jednak od začátku na ploše a přibývají i v průběhu hry.

Hra trvá 8 kol. Kolo každého hráče je tvořeno 3 fázemi:

  1. Objevení nového problému
  2. Pohyb čarodějky a její sekundární akce (řešení problému)
  3. Dobrání karet do limitu

Z hromádky se odkryje nový problém a otočí se horní karta balíčku. Problém se umístí do lokace udané kartou. Lze jej přidat pouze do prázdné lokace - pokud se má přidat problém do lokace, kde již problém je, přidá se na tento problém žeton obtíží. Při vyčerpání žetonů obtíží hra končí (tento mechanismus se podobá např. přívalu nestvůr v Arkham horroru). Problémy jsou dvou druhů, lehké a těžké. Rozdíl mezi nimi je v složitosti řešení problému (tj. čísle, které je nutno přehodit).

Pohyb je možné vykonat dvakrát za kolo a každý může být buď pěšky o jednu nebo dvě lokace nebo letecky pomocí karty „koště“. Přitom nelze pěšky přejít lokaci s problémem nebo s čarodějkou bez zastávky.

Při řešení problému je na každém žetonu problému napsané číslo jeho složitosti. Toto číslo je potřeba hodit nebo přehodit na 4 kostkách. Hází se nejprve dvěma kostkami, poté je možné hrát libovolný počet hracích karet. Karty přidávají +1 k součtu za kartu se symbolem hlavologie a +2 za symbol magie. Hrací karta má dále obrázek postavy ze světa Zeměplochy a pod ním text výhody, kterou je možné při zahrání karty také využít. Ve hře najdete zhruba 12 druhů výhod, které jsou vypsány slovy pod obrázkem.

Po zahrání karet se hodí zbývajícími dvěma kostkami. Pokud je celkový součet čísel na kostkách a bonusů za karty rovný složitosti řešeného problému nebo větší, je problém vyřešen a hráč - čarodějka - dostane žeton jako trofej. Trofeje vylepšují schopnosti čarodějky (počet karet v ruce nebo +1 k řešení problému), ale hlavně slouží pro počítání bodů na konci hry. Ten kdo má nejvíce bodů na konci hry vyhrává.

Každý hráč si na začátku hry volí čarodějku, která má unikátní schopnost. Ve hře také můžete také získat žetony chichotání. Pokud jich máte příliš mnoho, stojí vás to na konci hry vítězné body.

Autor: ubas1


Zdroje:

Veškerý text jsem "ukradl" (Copy->Paste) z http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/zemeplocha-carodejky-3718/
Comments